Podkarpacie
Rzeszów
+48 533 078 852
hybryda13(at)gmail.com
Pon - Pią 11.00 - 17.00
Sob - Nie Nieczynne

Proces gojenia, czyli jak dbać o świeże przekłucie

Planujesz zrobić kolczyk i zastanawiasz się jak przygotować się do procesu gojenia? Pamiętaj, że Twój piercer w Piercing Rzeszów Bad Needle zawsze dokładnie poinstruuje Cię jak obchodzić się ze świeżym przekłuciem. Nasi specjaliści wytłumaczą Ci dokładnie, krok po kroku w jaki sposób najlepiej o nie zadbać, więc nie masz się o co martwić! Jeśli jednak interesuje Cię ta tematyka i chcesz przygotować się do tego procesu – przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje.

Przede wszystkim oczyszczanie

Pielęgnacja przekłucia w pierwszych fazach gojenia polega przede wszystkim na regularnym myciu (około 3/4 razy dziennie).

Jak zabrać się za mycie świeżego przekłucia?

  • umyj ręce

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest dokładne umycie rąk przed dotknięciem okolicy przekłucia (tak, samego kolczyka też nie dotykamy nieumytymi rękami).

  • nasącz wacik lub patyczek i oczyść wstępnie okolice przekłucia

Ważna informacja jest taka, że sól fizjologiczna sama w sobie nie jest zalecana do przemywania rany a jedynie rozmoczenia wydzieliny zebranej wokół przekłucia. Sól fizjologiczna nie ma bowiem właściwości wspomagających gojenie rany.

  • przemyj miejsce przekłucia

Do przemycia rany możesz użyć wody morskiej (izotonicznej), srebra koloidalnego (jeśli nie masz na nie uczulenia) czy szarego mydła. Jeśli zdecydujesz się na szare mydło – obmyj ranę, następnie dokładnie wypłucz a na koniec osusz ręcznikiem papierowym. Nie używaj do mycia przekłucia takich środków jak: woda utleniona, octenisept czy spirytus.

  • osusz delikatnie ręcznikiem papierowym

Kilka wskazówek które pomogą Ci przy gojeniu świeżego przekłucia

  • W miarę możliwości, staraj się nie spać na stronie po której masz świeże przekłucie. Jeśli jest to dla Ciebie bardzo niekomfortowe, na czas gojenia możesz zamienić zwykłą poduszkę na turystyczną, czyli tzw. rogala
  • Łapy precz od kolczyka. Zabawa kolczykiem, może podrażniać a nawet uszkodzić gojącą się tkankę i wykrzywić przekłucie.
  • Nie używaj preparatów do pielęgnacji zawierających alkohol. Już o tym wspominaliśmy wyżej, ale to serio ważne.
  • Na czas gojenia zrezygnuj z sauny, basenu, długich kąpieli a także z kąpania się w morzu czy jeziorze.
  • Nie bagatelizuj zmian pojawiających się w ciele. Początkowo przekłucie może być trochę opuchnięte, lekko krwawić, być nadwrażliwe czy zaczerwienione. Jeśli jednak zauważysz coś niepokojącego, nie bagatelizuj tego, skonsultuj się ze swoim piercerem. I pamiętajmy, rady które przeczytasz w Internecie, nie zastąpią Ci konsultacji lekarskiej.

Jeśli myślisz nad piercingiem i zastanawiasz się gdzie w Rzeszowie zrobią Ci to fachowo, zapraszamy do naszego studia!

Po więcej ciekawych treści wpadaj na naszego bloga i instagrama !

Comments are closed.