Podkarpacie
Rzeszów
+48 533 078 852
hybryda13(at)gmail.com
Pon - Pią 11.00 - 17.00
Sob - Nie Nieczynne

Kreowanie wyglądu – czy jest istotne?

Kreowanie wyglądu

Kreowanie wyglądu i wizerunku – piercing, tatuaż, korekta ust

Kreowanie wyglądu zewnętrznego chyba praktycznie dla każdego z nas jest niezwykle istotne. Każdy nie tyle chce się podobać innym, co pragnie żyć w zgodzie ze sobą. Inaczej dobrze się czuć we własnej skórze. Każdy człowiek w pewnym stopniu jest indywidualistą, każdy lubi inne ozdoby, każdy ma swój styl ubierania się, czesania itd. Oczywiście są pewne trendy modowe, którym ulegamy z sezonu na sezon. Jednak są też ludzie, którzy mają swój mocny charakter i pozostają wierni swoim przekonaniom i potrzebom. Część z nas na przykład robi sobie dziarę, nie dlatego bo inni też ją robią. Tatuaż przecież bardzo często kryje w sobie znaną tylko właścicielowi tajemnicę. Wyraża także coś bardzo osobistego. Miłośnicy piercingu również mają wewnętrzną potrzebę ozdobić kolczykiem swoje ciało w wybranym miejscu za pomocą tego rodzaju biżuterii. Inni z kolei odwiedzają dobry gabinet medycyny estetycznej, aby móc pozbyć się przykrych kompleksów, bądź podkreślić atuty swojej urody.

Kreowanie własnego wizerunku, czyli dbanie o doskonałe samopoczucie!

Dbanie o swój wizerunek u wielu osób ma zaspokoić potrzeby odbiorcy, tak często jest w pewnych kręgach zawodowych. Oczekuje się od nas określonych ram wyglądu, zachowania, manier, umiejętności, a nawet stylu życia. Czyli próbujemy dostosować się do cudzych oczekiwań. Tylko, czy wtedy jesteśmy szczęśliwi, wolni, jesteśmy sobą? Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Czasy obecne to również czasy mediów, w których to możemy siebie przedstawić i wykreować od jakiej tylko chcemy strony. W czasach odległych medialnie kreowali się głównie celebryci na łamach kolorowych gazet. Dzisiaj każdy może zaprezentować swoją osobę całemu światu. Jednak nie o te media chodzi, a o własne dobre samopoczucie, czyli krótko mówiąc wewnętrzne szczęście. Człowiek musi umieć przyjaźnić się także sam ze sobą, lubić siebie i spełniać swoje osobiste pragnienia wizerunkowe. Dbano o to już w czasach starożytnych. Pamiętajmy więc, że kreowanie własnego wizerunku jest tak samo ważne na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej.

Kiedy zmienia się stan duszy, zmienia się także wygląd ciała i odwrotnie: kiedy zmienia się wygląd ciała, zmienia się jednocześnie stan duszy”.

Arystoteles

Comments are closed.